Deski z papieru

Deska z papieru?

Choć brzmi to co najmniej abstrakcyjnie, dzięki nowoczesnym technologiom można uzyskać deskę z papieru. W zasadzie papier jest efektem finalnym, produktem końcowym wycinki drzewa, więc w zasadzie „wszystko zostaje w rodzinie”. Ale do rzeczy – skoro recykling jest tak bardzo popularny i przerabiany makulaturę na przykład na papier toaletowy, nowocześni designerzy zaczęli zastanawiać się… jak jeszcze można wykorzystać papier.

Firma Vij5 we współpracy z projektantką Mieke Meijer opracowali metodę i przygotowali urządzenia, dzięki którym możliwe jest przywrócenie papierowi dawnego wyglądu drewna oraz jego właściwości. Jak to się robi? Arkusze papieru pokrywane są klejem i zwijane w ogromną rolkę, która przypomina pień. Przygotowany sklejony utwardzony papierowy pień jest następnie cięty, dokładnie tak jak drzewo na pojedyncze deski. Tak przygotowane deski dokładnie odwzorowują drewno – można je dowolnie frezować, wiercić w nich, wbijać gwoździe, szlifować, kleić itp. Co ciekawe, forma „słoi” przypomina nawet prawdziwe drewno.

Koncepcja papieru otrzymała nawet roboczą nazwę – to „newspaper – wood”. Efekt jest naprawdę spektakularny, a skoro łączy się w tym projekcie przyjemne, piękne, praktyczne z pożytecznym, to warto polecić taki projekt.  Więcej informacji znajdziecie Państwo na stronie http://www.yatzer.com/new-material-NewspaperWood-Mieke-Meijer-Vij5

9 replies
 1. Krzysztof .S
  Krzysztof .S says:

  A dlaczego nie! Skoro papier z drewna to czemu nie drewno z papieru. Fantastyczne podejście do EKO

 2. Piotr Kowalczyk
  Piotr Kowalczyk says:

  bardzo nowoczesne, ekologiczne i praktyczne rozwiązanie, naprawdę super pomysł

 3. Dominika Galos
  Dominika Galos says:

  Czy tylko ja wpadłam na genialny pomysł mebli z takich deseczek ? Epicko by wyglądało, jestem bardzo zaa.

 4. Anna
  Anna says:

  Fantastyczny pomysł Jestem tym zachwycona Ważne że ekologiczne a prz tym całkiem fajnie to wygląda

 5. Dominika Galos
  Dominika Galos says:

  Jestem pod niesamowitym wrażeniem, a tym produktem jestem szczerze zafascynowana odkąd sie o nim dowiedziałam ! Sprawdziłam – naprawdę warto !

Komentowanie wyłączone.