Jak działa recykling elektroniki?
Pozostając w temacie recyklingu elektroniki, postanowiliśmy zastanowić się nad tym jakie cenne dla nas surowce wtórne i elementy do przetworzenia możemy pozyskać z niesprawnej elektroniki. Podobnie jak w przypadku komputera PC z poprzedniej notki, do skupu elektrośmieci/elektroodpadów możemy oddać również inne sprzęty takie jak radioodbiorniki, smartfony, DVD, gramofony, odtwarzacze mp3, telefony i setki innych sprzętów. Każdy elektro sprzęt zbudowany jest z przynajmniej kilku różnych tworzyw wliczając w to plastik, metal, tworzywa sztuczne, tekstylia, ceramikę i metale szlachetne.
Dlaczego warto zainwestować w recykling?
Recykling to idea którą warto wspierać. Oczywiście najłatwiej starą i niepotrzebną rzecz wyrzucić do kontenera, ale skoro można zrobić coś z tą rzeczą z pożytkiem dla siebie i środowiska, to dlaczego tego nie robić? Warto oddać stary sprzęt właśnie do zbiórki elektroodpadów.
Elektronika i elektrorecykling ma trzy różne stopnie.
Stopień pierwszy – o takim stopniu mówimy w przypadku sprzętów, które można naprawić lub podzespoły których można wymienić i sprzęt nadal będzie działał zgodnie ze swoim przeznaczeniem.
Stopień drugi – drugi stopień recyklingu elektroniki polega na sprawdzeniu, czy poszczególne części, podzespoły elektroniki mogą być jeszcze do czegoś wykorzystane. Jeśli tak, można je poddać renowacji i ponownie wykorzystać.
Stopień trzeci – to najpopularniejszy stopień elektro-recyklingu. Większość elektroodpadów klasyfikowana jest od razu jako odpad poziomu trzeciego. Na takim etapie recyklingu elektrośmieci można już tylko odzyskać materiały i substancje, które zostaną ponownie wykorzystane.
stronka bardzo interysujaca
Artykuł bardzo wciągający polecam
Bardzo ciekawy artykuł:-)))Polecam go przeczytać
Ciekawe wiadomości. Często ludzie nie wiedzą co zrobić ze zużytym sprzętem.
Wciąż mało wiemy na ten temat.
ciekawy artykul. uczy jak sie pozbywac nie potrzebnych zeczy
Świetny artykuł,który zwrócił moją uwagę.