GreenBottle

Kartonowa butelka na wino?

Wino w kartonowym opakowaniu (takim jak na mleko czy sok) kojarzy nam się raczej z tanimi trunkami, takimi wybieranymi przez środowiska marginesu społecznego (zwanych potocznie pijaczkami lub żulami), ale czy słusznie? Okazuje się, że nie do końca.

Pewien Brytyjczyk, któremu bardzo bliska jest sytuacja naszego środowiska naturalnego stwierdził, że dobrze byłoby zamienić szklane (lub co gorsza plastykowe) butelki na ekologiczne i biodegradowalne kartony. Martin Myerscough zaprojektował i wdrożył projekt nazwany roboczo „Greenbottle”.

Greenbottle to opakowanie, które jest dużo bardziej biodegradowalne aniżeli inne opakowania kartonowe. Butelka kartonowa Greenbottle składa się z wewnętrznej osłonki z tworzywa sztucznego oraz z zewnętrznej warstwy która wykonana jest z papier mache. Co więcej, w czasie produkcji takiej biodegradowalnej butelki na wino, zużywa się 10% mniej dwutlenku węgla niż przy produkcji szklanych butelek.

Póki co w sklepach można kupić mleko w kartonowych butelkach Greenbottle, zobaczymy kiedy na pólkach sklepowych pojawią się inne produkty w tych biodegradowalnych opakowaniach.

2 replies
  1. zakrecona8
    zakrecona8 says:

    Rozwiązanie dobre dla środowiska, jednak trudno będzie się ludziom przestawić na to rozwiązanie.

Komentowanie wyłączone.