Biżuteria roślinna Wearable planter

Wearable planter czyli przepiękna roślinna biżuteria

Od dawien dawna wiadomo, że rośliny i motywy roślinne wykorzystywane były, są i będą jako dodatkowa ozdoba do ubrań, upięć włosów… Dlaczego więc nie pójść o krok dalej i zamiast motywów czy sztucznych kwiatów nie wykorzystać prawdziwych roślin oczywiście w maleńkich rozmiarach?

Ekologiczni freacy już teraz korzystają zrowerowych wazonów na kwiaty – do ramy roweru przyczepiane są specjalne wazoniki ze zbiorniczkiem wodnym, w których można wozić polne kwiaty lub fragmenty krzewów ozdobnych.

Pomysłodawca rowerowych wazoników wpadł również na pomysł wykonania roślinnej biżuterii. Dokładnie na tej samej zasadzie co rowerowe wazoniki, powstała propozycja ekologicznych żywycz naszyjników, kolczyków, broszek. Oczywiście przy zamówieniu biżuterii nie ma w nim jeszcze żadnej rośliny – zamawiamy jedynie miejsce, w którym roślinkę będzie można wyhodować. Wyhodować jednak musimy ją samodzielnie.

Nie jesteśmy pewni, czy ten pomysł jest do końca ekologiczny, ale z pewnością będzie zbliżał człowieka do natury w pewnym sensie J

Więcej informacji na stronie pomysłodawców: http://www.wearableplanter.com/.

5 replies
 1. Angelika
  Angelika says:

  Przepiękna biżuteria pasująca prawie do każdego ubioru. Nie zachacza o ubrania, i nie wyciąga nitek ze swetra. Idealna dla osób, które lubią się wyróżniać :).

 2. Sylwia Jamrozik
  Sylwia Jamrozik says:

  Bardzo podoba mi sie taka biżuteria. Jest oryginalna a także lekko intrygująca. Idealna dla osób poszukujących czegoś niebanalnego.

 3. Eko torby
  Eko torby says:

  Piękna biżuteria, z pewnością pomysł oryginalny ciekawy, przyciągający uwagę. Ciekawi mnie tylko praktyczność. Czy woda do flakoniku się nie wyleje, czy roślina nie będzie zahaczać się o ubrania, czy to jest w ogóle ekologiczne czy tylko wygląda na pro eko? Pozdrawiam

 4. Renata
  Renata says:

  Przepiękna biżuteria, po prostu super. A najlepsze jest to że można ją zjeść jak się znudzi o ile się nie zepsuje :)

Komentowanie wyłączone.