http://news.mit.edu

Druga skóra uratuje pierwszą?

BBC News poinformowała, że amerykańscy naukowcy otrzymali „sztuczną skórę”, którą zamierzają wykorzystać do walki ze zmarszczkami! Owa sztucznie otrzymana tzw. druga skóra to elastyczna powłoka z roztworu polisiloksanu (czyli polimeru, który zbudowany jest z atomów wodoru i tlenu). Nałożona na prawdziwą skórę warstwa „drugiej skóry” jest niewidzialna, i doskonale imituje prawdziwą skórę zasłaniając wszelkie niedoskonałości.

Naukowcy sprawdzili działanie swojego produktu na grupie ochotników. Osobom, które brały udział w projekcie nałożono roztwór polisiloksanu między innymi na tzw. worki pod oczami, skórę ramion, skórę nóg. Skóra pokryta „drugą skóra” była bardziej estetyczna, gładsza, a widoczne dotąd niedoskonałości stały się niemal niewidoczne.  Zastosowanie takiego rozwiązania przyniosło rezultaty zbliżone do chirurgicznych zabiegów kosmetycznych. Warto o tym wspomnieć, ponieważ, jeśli projekt się przyjmie, operacje plastyczne nie będą koniecznie, a co za tym idzie zmniejszą się koszta i ryzyko związane z operacją.

Atutami tzw. drugiej skóry jest fakt, iż jest ona prawie niewidoczna, co więcej nie powoduje żadnych podrażnień, jest bardzo odporna na pot, deszcz, płyny. Druga skóra może być noszona przez cały dzień! Naukowcy utrzymują, że druga skóra znakomicie sprawdzi się w kategoriach nie tylko kosmetycznych, ale i jako ochrona prawdziwej skóry przed światłem słonecznym czy przekaźnik leków.

2 replies

Komentowanie wyłączone.