Jadłodzielnia

Jadłodzielnia czyli foodsharing po polsku

Wspaniała inicjatywa powstała w Warszawie – mamy nadzieję, że za przykładem stołecznego miasta pójdą kolejne! Na czym polega idea jadłodzielni? Wszystkie osoby, które mają za dużo jedzenia, jedzenie im nie posmakowąło, kupili za dużo lub dostali jedzenie i nie mają co z nim zrobić, mogą przekazać produkty do jadłodzielni, z której każdy może poczęstować się za darmo!

Projekt powstał z inicjatywy Foodsharing Warszawa – dzięki temu podmiotowi w punkcie w którym powstała jadłodzielnia, każdy będzie mógł  po pierwsze oddać jedzenie, a po drugie skosztować czegoś co bardziej mu pasuje i zostało przyniesione przez kogoś innego. Póki co owa jadłodzielnia to jedynie jedna lodówka i szafka kuchenna przekazana przez organizatorów, jednak mamy nadzieję, że projekt spotka się z zainteresowaniem i na mapie Warszawy i innych miast pojawią się kolejne punkty jadłodzielni.

Idea foodsharingu jest popularyzowana na całym świecie – pojawiła się prawdopodobnie w Niemczech. Dzielenie się jedzeniem, zwłaszcza takim, które (skoro przez nas nie zostanie wykorzystane) najpewniej wyląduje w śmietniku, może zostać wykorzystane przez kogoś innego, jest bardzo ekologiczna! Popieramy w 100%!

1 Odpowiedzi

Komentowanie wyłączone.