premier-hydrocar

Hydrocar Premier – samochód na wodór?

Polscy inżynierowie  po raz kolejny zachwycili świat! Zaprojektowali samochód, który napędzany jest wodorem! Auto cechuje moc 270 KM, napęd na 4 koła, ultralekka kompozytowa karoseria. Samochód działa dzięki specjalnym ogniwom, które energie elektryczną wytwarzają z wodoru. Jak nazywa się to cacko? To HYDROCAR PREMIER.

Twórcami projektu są współpracujący ze sobą absolwenci AGH Racing Team oraz członkowie firmy RIOT Technologies. Samochód powstał jako auto dwuosobowe, jest to roadster z napędem elektrycznym. Karoseria w znacznej części powstała z włókien węglowych – karoseria może mieć dzięki temu niesamowity design. Auto wyposażone w cztery silniki BLDC – każdy silnik odpowiada za napęd jednego koła!

Energia pozyskiwana z ogniw jest magazynowana w akumulatorach oraz w specjalnym magazynie wodoru. Aktualnie samochód jest jeszcze w fazach testowych, jednak byłoby cudownie – i na co nadzieję mają również sami twórcy – gdyby samochód wszedł do produkcji masowej.

 

Więcej o tym niesamowitym projekcie przeczytasz na http://www.agh.edu.pl/blog-naukowy/info/article/hydrocar-premier-samochod-na-wodor-rodem-z-agh/

 

2 replies
  1. Mallachit
    Mallachit says:

    Dobrze że coraz więcej ludzi interesuje się ekologią i zmierza w w tym kierunku :) . Należy pamiętać że mamy tylko jedną planetę i musimy o nią dbać, a dzięki takiemu autu uda nam się przestać wydzielać szkodliwe substancje oraz obniżyć wydobywanie ropy naftowej.

Komentowanie wyłączone.