plastic-bottle-village

Plastic Bottle Village

Nietypowa wioska powstała na Isla Colon w prowincji Panama Bocas del Toro. Na 83 hektarach powstanie około 120 budynków, które w znaczącym procencie wykonane będą z butelek PET. Okazuje się, że zalewające zewsząd świat plastikowe butelki mogą być znakomitym materiałem budulcowym i izolacyjnym.

Jak szacują pomysłodawcy, jeden dwupiętrowy dom o powierzchni około 100m 2 może być postawiony ze ścian z około 14000 plastikowych butelek ( to mniej więcej tyle ile zużyje 1 osoba w ciągu 80 lat życia, jeśli pije około 15 butelek napojów miesięcznie – wiemy, że są i tacy którzy taką normę wyprodukują w ciągu 20 lat J Pierwszy budynek powstał z butelek pochodzących z programu recyklingu lokalnego, który został utworzony przez właściciela i kreatora wioski, Roberta Bezeau.

Domki robią wrażenie – jeśli rzeczywiście są tak ekologiczne i tanie, a przy okazji pożyteczne dla środowiska jak podają źródła, powinniśmy się cieszyć, że znaleziono takie zastosowanie upcyklingowe dla plastikowych butelek!

Więcej ciekawych informacji na http://www.plasticbottlevillage.com/

9 replies
 1. Anna Z
  Anna Z says:

  Bardzo fajny pomysł na wykorzystanie plastikowych butelek. Można by np. pomóc ludziom bezdomnym by mieli w końcu dach nad głową i 4 ściany, co prawda nie typowe ale za to bardzo oryginalne.

 2. Izabela Leśniewska
  Izabela Leśniewska says:

  Plastikowa wioska, już słyszałam o rzeczach z butelek, ale nigdy nie widziałam, ciekawy pomysł ale czy na pewno wytrzymały.

 3. Piotr Bąk
  Piotr Bąk says:

  Pierwszy raz o tym słyszę. Bardzo ciekawa informacja. pokazuje, że z teoretycznych śmieci można sobie zbudować domek. Łał!!!!

 4. Domiantis
  Domiantis says:

  I to się nazywa umiejętność wykorzystania zbędnych przedmiotów :) Świetny pomysł na zrobienie czegoś z niczego :)

Komentowanie wyłączone.