Bank krwi zwierzęcej

Bank krwi zwierzęcej

W mediach spotykamy się z coraz większą ilością informacji o bankach krwi, dawcach krwi i ogromnym zapotrzebowaniu na wciąż bardzo potrzebną krew, która codziennie ratuje ludziom życie. Ale co z innymi istotami żywymi, które też ulegają wypadkom, chorują i potrzebują transfuzji krwi?

Mowa tutaj oczywiście o naszych kochanych pupilach. Czy w razie wypadku nasz pies będzie mógł przyjąć naszą ludzką krew? Czy pies będzie mógł być dawcą dla innego psa?

Okazuje się, że w Polsce już od kilku lat działają banki krwi zwierzęcej! Najczęściej jest to krew pobierana od psów. Psi dawca musi spełniać liczne kryteria – po pierwsze musi być zdrowy, po drugie musi mieć nie mniej niż 10 miesięcy i nie więcej niż 7 lat. Kryterium które ogranicza spore grono psiaków mogących być potencjalnym dawcą to waga – pies musi ważyć minimum 26 kilogramów, by można było pobrać od niego krew. Naturalnie, musi być też regularnie odrobaczany i szczepiony przeciwko wściekliźnie, co powinno być potwierdzone odpowiednimi dokumentami.

Więcej informacji można znaleźć na stronie internetowej http://www.krewdlapsa.pl

Z której opiekunowie potencjalnych dawców dowiedzą się jak przygotować zwierzaka do oddania krwi, jak można pomóc innym zwierzakom i w jaki sposób zatroszczyć się o swojego psa.

11 replies
 1. Kobrełke24
  Kobrełke24 says:

  Uważam, że to naprawdę świetny pomysł i mam nadzieję, że zacznie kiedyś funkcjonować również bank organów dla zwierząt

 2. monikap13
  monikap13 says:

  Doskonały pomysł! Idea powinna być zrealizowana jak najszybciej. Zwierzaki potrzebują opieki i troski :)

 3. Loren83
  Loren83 says:

  Bardzo fajny pomysł,nie słyszałam o takiej akji .i fajnie ,że zaczyna się tak działać jak u człowieka , przecież pies to też przyjaciel i zasługuje na lepsze życie.

 4. Karola Patka
  Karola Patka says:

  Mój pies który złapał babeszjozę 2 lata temu potrzebował transfuzji i korzystałam z takiego banku. Zamawiała weterynarz oczywiście. Piesek dzięki temu przeżył ale jest to bardzo droga usługa. Moż ejak będzie więcej to cena spadnie. Oby bo to bardzo potrzebne.

 5. Agnieszka KOwalska
  Agnieszka KOwalska says:

  Świetny pomysł zwierzakom też coś się należy, a my właściciele czworonogów tylko możemy dziękować że można im pomóc

 6. Marek Makowiecki
  Marek Makowiecki says:

  Bardzo cieszą mnie takie przedsiębwzięcia, raduje się dusza kiedy czytam, ze jeżeli mój pies kiedyś będzie potrzebował krwi to będzie mógł ją dostać. Psy też zasługują na jak najlepsze zycie i zdrowie, to nasi najlepsi przyjaciele.

 7. Wisia
  Wisia says:

  Bardzo ciekawy i pomocny artykuł. Nawet nie wiedziałam że istnieje bank krwi dla zwierząt one są też bardzo ważne w naszym społeczeństwie dobrze że jest możliwość niesienia im pomocy gdy tego potrzebują

Komentowanie wyłączone.