Drony zasadzą drzewa

Drzewa sadzone przez drony

Każdego dnia wycinane są ogromne obszary leśne. Na szczęście coraz więcej osób zaczyna rozumieć, że nie da się funkcjonować bez lasów. Dają one schronienie wielu gatunkom zwierząt, pochłaniają szkodliwy dwutlenek węgla i oddają do atmosfery niezbędny do życia tlen. Naukowcy znaleźli ciekawy sposób na sadzenie nowych drzew – mają za to odpowiadać drony.

Według inżyniera Laurena Fletchera najskuteczniejszą formą walki z masowym wylesianiem są bezzałogowe maszyny latające. Drony mogą dotrzeć praktycznie w każdy zakątek świata, są szybkie i stosunkowo tanie. Koszt ich użycia wyniesie 15% kosztów tradycyjnego zalesiania.

Sadzenie nowych lasów jest niezwykle istotne. Obecnie z planety znika 26 miliardów drzew rocznie, a sadzonych jest 15 miliardów. Drony pomogłyby więc nadgonić proces zalesiania. Na razie trwają prace nad w pełni funkcjonalnym prototypem. Jeśli wszystko pójdzie zgodnie z planem, może już niedługo drony zaczną latać po świecie i sadzić drzewa.

12 replies
 1. Arekch
  Arekch says:

  Dobry pomysł, człowiek czuje się fajnie ma frajdę z latania takim dronem i przy okazji robi coś dobrego dla przyrody

 2. magdakowalczyk
  magdakowalczyk says:

  Lasy bardzo są potrzebne zarówno przyrodzie jak i człowiekowi a tak innowacyjne urządzenie jak dron może pomoc w sadzeniu nawet drzew. Fantastyczne rozwiązanie

 3. Kapi Franczykk
  Kapi Franczykk says:

  Zgadzam się z komentarzami powyżej. Jest to bardzo pomysłowe ale i też ciekawe! Jestem za!

 4. Dariusz Piotr
  Dariusz Piotr says:

  Ciekawa inicjatywa.Ciekawe czy się sprawdzi.Chyba jest to nowość na skalę przynajmniej europejską.

 5. Dejv
  Dejv says:

  Wspaniały pomysł, jeśli to się uda to będzie największy przełom w zalesianiu i nie będzię już problemu z nadmierną wycinką drzew, których tak bardzo potrzebujemy żeby żyć.

 6. kamil sitek
  kamil sitek says:

  Drony saą wykorzystywane w wielu czynnościach życia codziennego. Moim zdaniem wykorzystywanie dronów do zalesiania miejsc trudno dostępnych dla człowieka to dobry pomysł

 7. Wiesiek
  Wiesiek says:

  Takie prace toprzyszłość, a jakie udogodnienie dla człowieka, sadzi drzewka, a ja sobie odpoczywam

 8. marek
  marek says:

  Drony mają sadzić lasy? Brzmi abstrakcyjnie, ale w dzisiejszym świecie jest wszystko możliwe. Jak drony maja dostarczać w przyszłości listy to czemu nie mogą sadzić lasów. Dobry pomysł.

 9. Endriu
  Endriu says:

  To prawda lasy są bardzo potrzebne i niestety są wycinane:( ale drzewa sadzone przez drony niesamowite :)

 10. Nina
  Nina says:

  Bardzo ciekawy artykuł. Faktycznie, gdyby prace nad prototypem drona sadzącym drzewa przebiegły pomyślnie zalesienie ziemi byłoby bezproblemowe. Lasy bardzo są potrzebne zarówno przyrodzie jak i człowiekowi. Życzę powodzenia!

Komentowanie wyłączone.