Przywitajmy WeeGree One :-)

Już wkrótce może zmienić się nasza rzeczywistości – naukowcy z Politechniki Opolskiej zaprojektowali, a w zasadzie stworzyli inteligentnego robota humanoidalnego o wdzięcznie i nieco znajomo brzmiącej nazwie „Weegree One”. To stworzony na postać małego człowieczka inteligentny robot, który gabarytami przypomina kilkuletnie dziecko (ma nieco ponad metr wzrostu i waży 24 kilogramy), jednak jego możliwości mogą przewyższać umiejętności niejednego dorosłego!

Weegree One zna prawie trzydzieści języków, może pracować w zasadzie non-stop 24/7. Co potrafi ten inteligentny i wdzięcznie prezentujący się robot? Zaskakująco dużo – swobodnie się porusza (samodzielnie!), widzi ludzi, słyszy wypowiedzi ludzi, rozumie to co mówi człowiek. Posiada na swoim „ciele” liczne sensory i czujniki, dzięki którym możliwa jest komunikacja z człowiekiem, działanie i przede wszystkim interpretacja sygnałów otoczenia.

Powstanie Weegree One zawdzięczamy grupie naukowców polsko-francusko-japońskich. Choć robot został zaprezentowany nieco ponad miesiąc temu, już cieszy się ogromnym zainteresowaniem i jest w fazie produkcyjnej.

Czy powinniśmy się obawiać inwazji Weegree? Raczej nie! Pomysłodawcy inteligentnego robota zgodnie twierdzą, że ich założeniem było stworzenie inteligentnego wsparcia dla człowieka, a nie zastępstwa.

Więcej informacji znajdziemy na stronie internetowej http://weegreeone.com/.