infinity-burial-suit

Co dalej po śmierci? Ubranie, które nas zje – dosłownie.

Ekotrendy widać w wielu dziedzinach naszego życia. Co ciekawe, najwięcej nowoczesnych inicjatyw poza branża paliwową spotyka się w …grabarstwie. Naukowcy i wizjonerzy ekologicznej przyszłości prześcigają się w pomysłach na ekologiczne pochówki. Ostatnim hitem jest kombinezon, który rozkłada ciało człowieka po śmierci.

Infinity Burial Suit (czyli dosłownie wiekuisty strój pochówkowy) t kombinezon, który został zaprojektowany by zastąpić trumnę. Wykonany jest z czarnego materiału, a pod wierzchnią powłoką znajduje się siatka białych nici z zarodnikami grzybów. Co ciekawe, nici z grzybniami naszyte są w kombinezon w taki sposób, że doskonale imitują naturalny rozrost grzybni i jej „ukorzenienie”. Pomysłodawcą tego kostiumu jest założycielka firmy Coeio, Jae Rhim Lee. Projektantka kombinezonu poświęciła się  na rzecz badań nad kombinezonem do tego stopnia, że aby uzyskać pożądany efekt, testowałą go na własnym ciele – włosach, paznokciach, skórze.

Jak działa kombinezon Infinity Burial Suit?  Nasze ciało jest pełne różnorakich toksyn – samodzielny rozkład trwa długo, a zawartew naszym ciele toksyny, konserwanty, a nawet metale ciężkie zatruwają środowisko. Dzięki kombinezonom Infinity Burial Suit, dochodzi do szybszego rozkładu ciała – w wyniku działania grzybów, ciało ludzkie zamienia się w bezpieczny i pożyteczny…kompost. Dzięki temu, bliscy mogą pochować zmarłego nawet we własnym ogrodzie, mając świadomość, że zmarły wciąż będzie blisko. Choć pomysł wydaje się kontrowersyjny, a sam kostium kosztuje 1500 dolarów, już teraz znalazło się szerokie grono nabywców, którzy właśnie w taki sposób chcą zostać „pochowani”.

5 replies
  1. Iwona
    Iwona says:

    O rany, testowała produkt na sobie? To dopiero poświęcenie! Wierzyć mi się nie chce, że mamy w sobie tyle toksyn, że aż nasze ciała nie chcą się rozkładać po śmierci. Że aż tak sobie zaśmieciliśmy organizmy. Niesamowite.

  2. Maciej Grajek
    Maciej Grajek says:

    Bardzo interesujący artykuł, nie sądziłem nigdy, że można wymyślić kombinezon który przyspieszy rozkład ciała po śmierci a co więcej, sprawić, że będzie to przyjazne dla środowiska.

Komentowanie wyłączone.