Adoptuj kurę – odwdzięczy się jajami

Można pomyśleć, że to przecież nic nowego – wiele osób w dzisiejszych czasach hoduje kury, właśnie po to, by mieć jaja na własny użytek. Akcja „Zaadoptujkure.pl”  idzie o krok dalej, i daje możliwość adopcji kury z bezpośrednim profitem w postaci świeżych jaj od szczęśliwej kury, bez konieczności hodowania jej we własnym domu – można adoptować kurę nawet mieszkając w bloku. Nowa polska platforma umożliwia zaadoptowanie wiejskiej kury, która w podziękowaniu da nam ekologiczne jaja.

Kurę wybiera się ze zdjęcia na platformie – można przygarnąć ją na różne okresy czasu – na miesiąc, na kwartał lub nawet na rok. Jeśli chcecie adoptować kilka kur, możecie stworzyć cały kurnik. Ekologiczna ferma na której mieszkają kury, które są przeznaczone do adopcji, co miesiąc dostarcza do rodziców adoptujących daną kurę jaja od tejże kury. Miesiąc utrzymania jednej ekologicznej kury dla adoptującego to koszt niespełna 40 złotych.

Projekt „Zaadoptujkure.pl” to projekt nie tylko dla odbiorców końcowych, czyli osób, którym zależy na jajach i na dobru kury. To również platforma, do której zgłosić mogą się również właściciele ekologicznych ferm, którzy oferują jaja klasy A.

Więcej informacji znajdziecie na stronie internetowej projektu „Zaadoptujkure.pl” – https://zaadoptujkure.pl/.

8 replies
 1. Bambi
  Bambi says:

  TEN POMYSL JEST REWELACYJNY,BO TAK CIEZKO JEST TERAZ KUPIC DOBRE JAJKA NO I KTOS W KONCU POMYSLAK O KURACH

 2. Gustavo Woltmann
  Gustavo Woltmann says:

  Pomysł ciekawy, ale mimo wszystko cena spora, jak na ilośc jaj, które za to otrzymamy (kura utrzymywana w sposób ekologiczny zniesie 10-20 jaj w ciągu miesiąca). No i pytanie czy jest możliwość sprawdzenia, w jakich rzeczywiście warunkach kury są utrzymywane i kto na tym zarabia najwiecej (pośrednik czy rolnik?). Chyba jednak lepiej jest kupić jaja od rolnika z okolicy, bezpośrednio w gospodarstwie lub na bazarku wiedząc gdzie trafia pieniądze. Pozdrawiam, Gustavo Woltmann

 3. Jurata
  Jurata says:

  No w końcu ktoś pomyślal o kurach, rewelacyjny pomysł. Korzysci dla obu stron i dla kurek i dla człowieka.

 4. Marta
  Marta says:

  Świetny pomysł, szczególnie że obecnie jest duży problem z kupieniem jaj prawdziwych, ekologicznych i zdrowych. A koszt 40 zł nie jest taki ogromny. Bardzo mi się ten pomysł podoba.

 5. Paulina
  Paulina says:

  Naprawdę świetna inicjatywa, z pewnością o wiele lepsze właściwości mają jaja znoszone przez kurki, które sobie wolno biegają niż przez takie hodowane w klatkach, gdzie powinno być ich o połowę mniej i jedzą grzęznąc we własnych odchodach a nieraz nawet nadeptując swoje zdechłe koleżanki

 6. Agnieszka
  Agnieszka says:

  Ciekawe rozwiązanie dla ludzi z dużych aglomeracji , zwłaszcza posiadających małe dzieci i chcących się odżywiać ekologicznie.

Komentowanie wyłączone.