Blood Forest – nietypowa instalacja

W amazońskiej dżungli powstał niesamowity projekt. Na drzewach w tropikalnych lasach powstał portret rdzennych mieszkańców brazylijskiego plemienia. Francuski fotograf Philippe Echaroux nazwał swój projekt Street Art. 2.0. Echaroux nazywa swoje prace „2.0”, ponieważ swoje projekty, które realizuje tworzy w dżungli, na drzewach. Seria przygotowanych przez niego żywych obrazów nazwana jest „Blood Forest” – jest to krótka seria portretów rdzennych Brazylijczyków.

W czym tkwi nietypowy potencjał projektu? Portrety rdzennych mieszkańców brazylijskiej dżungli są …wyświetlane na drzewach dzięki technologii mappingu przestrzennego! Jak przyznaje twórca kompozycji, ideą stworzenia takiej właśnie, a nie innej instalacji była chęć zwrócenia uwagi na ważny problem, jakim jest ludzka chciwość i rzeź zagrażająca plemieniu i jego terytorium – plemię Surui zamieszkujące owe tereny to ofiary tragicznej w skutkach deforestacji.

Zdjęcia przedstawiające projekt robią piorunujące wrażenie – naszym zdaniem takie instalacje powinny pojawiać się częściej, zwłaszcza, że są nieszkodliwe, a potrafią zmusić do refleksji nawet „najtrudniejsze” jednostki.

Więcej informacji na: http://petapixel.com/2016/11/03/photos-faces-projected-onto-amazon-rainforest/

 

2 replies

Komentowanie wyłączone.