elisa-strozyk

Dywan z drewna

Współczesny design ma jeden ogromny atut – pomysłom nie ma końca, a dzisiejsi artyści i twórcy są w stanie wykorzystać nawet najdziwniejsze odpady,  z których potrafią wyczarować wspaniałe rzeczy. Jednym z takich zaskakujących wynalazków może być na przykład dywan z drewna.  Niemiecka artystka Elisa Strozyk przygotowała prototypowy model dywanu z drewna, który powstał z odpadów drewnianych pochodzących z przemysłu meblarskiego.

Dywan nie jest w 100% drewniany, ponieważ drewniane elementy wycinane laserem lub ręcznie z resztek przemysłowych zostały przyklejone do elastycznej tkaniny, jednak dekoracyjna mata sprawia wrażenie niemal zupełnie drewnianej. Dywan prezentuje się bardzo atrakcyjnie – jest produktem wielowymiarowym, intrygującym wyglądem i teksturą. Geometryczne fragmenty drewnianych odpadków pozwalają przybierać dywanowi różne kształty, dzięki czemu „dywan” może swobodnie leżeć na ziemi, ale równie dobrze można ułożyć go na kanapie jako dekoracyjny kocyk.

1 Odpowiedzi
  1. Marek
    Marek says:

    Tak pomyślałem, że to ciekawa sprawa, ale z drugiej strony, jak o to dbać? Co jak będzie trzeba to wyczyścić, czy tam uprać? Może moja pralnia chemiczna Wrocław by ogarnęła sprawę ale takie nowości mogą stanowić problem. Szczególnie jeśli to eko..

Komentowanie wyłączone.