Schronisko dla niechcianych roślin

Schronisko dla roślin

Schroniska dla zwierząt są w naszym kraju popularne od dawna. Czym jednak są schroniska dla roślin? Jak interpretować to nowoczesne zjawisko, które pojawia się w coraz większej ilości miast?

Schronisko dla roślin to projekt, lub jak ktoś woli nieformalna grupa, która powstała w listopadzie 2015 roku. Idea jest dość oczywista: ocalić od zapomnienia rośliny, które mają jeszcze szanse na długie szczęśliwe życie. Misją projektu jest zwrócenie większej uwagi na problem uprzedmiatawiania roślin – dzisiejsze skomercjalizowane społeczeństwa konsumenckie coraz częściej zamiast zatroszczyć się o posiadaną roślinę, wolą wymienić ją na nowszy model z marketu, a starą wyrzucić z odpadami organicznymi. Schronisko dla roślin walczy z taką postawą – każda roślina ma swoje prawo do dalszego życia. Wolontariusze ze schroniska dla roślin przyjmują chore  i niechciane rośliny, którymi się opiekują. Następnie takie rośliny trafiają w ręce nowych, odpowiedzialnych właścicieli, którzy otoczą je opieką i miłością.

Aktualnie schroniska dla roślin funkcjonują w 5polskich miastach, tj. w Bydgoszczy, w Toruniu, w Trójmieście, Poznaniu i w Warszawie.

2 replies
    • M Giłka
      M Giłka says:

      Nie miałam pojęcia , że istnieje schronisko dla roślin i to w Polsce.Piękna Misja Projektu… danie im drugiego , nowego i lepszego życia. Dobrze że są też tacy ludzie , niestety w dzisiejszych czasach za zwyczaj młodzież ale trafiają się osoby starsze również które nie szanują przyrody i tego piękna co nam daje. I to piękno zanika. Dobrze że są jeszcze tacy ludzie którzy mają do przyrody i roślin takie zamiłowanie i niosą im pomoc. I pomagają im żeby to piękno nie zanikło.Podziw.

Komentowanie wyłączone.