opaska-nadgarstek-myhydro

myHydro da znać, że już czas na wodę!

Woda jest niezwykle ważnym elementem naszej codziennej diety – wszak człowiek w znacznej ilości składa się właśnie z wody. O tym, że musimy pić minimum 2 litry wody dziennie uczą już dzieci w przedszkolach. Niestety, nie wszyscy o tym pamiętamy i zaniedbujemy swoją dietę zamiast wody dostarczając niezdrowych napojów gazowanych, kaw czy herbat. A to właśnie naturalna woda powinna być podstawą naszej diety.

Istnieją aplikacje na telefon, które sygnalizują, że już czas na wodę – działają na zasadzie obliczeń czasowych, jednak trzeba je odpowiednio zaprogramować. Polskie badaczki z łódzkiego start-upu chcą iść o krok dalej. Ich propozycja, myHydro ma stanowić idealne inteligentne połączenie tekstyliów z medycyną i elektroniką. To innowacyjne rozwiązanie doskonale będzie wiedziało jaki jest bieżący stan nawodnienia organizmu i to na tej podstawie będzie nas informować, że już pora, by ciału dostarczyć kolejnej dawki wody.

Całość ma wyglądem przypominać popularną frotkę, którą tenisiści ubierają na nadgarstek. Frotka będzie monitorowała stan nawodnienia i będzie informowała użytkownika o alarmie odwodnieniowym. Trzymamy kciuki! Takie rozwiązanie z pewnością byłoby cennym wynalazkiem, który ułatwiłby życie wielu ludziom!