Smart-kosz BIN-e

W dobie internetu, smartfonów, smartwatchy i innych smart-rzeczy, musiał pojawić się i on – smartkosz. Smart-kosz to inteligentny pojemnik, który sam posegreguje śmieci. BIN-e to doskonałe rozwiązanie dla tych, którzy mają problem z samodzielną segregacją odpadów oraz dla ekoleniuchów. BIN-e samodzielnie rozpoznaje dany surowiec, kategoryzuje go i dodatkowo zapisuje ile jakiego surowca „przyjął”. Warto dodać, że smart-kosz to projekt polskich wynalazców – jak sami przekonują jest to naszpikowana elementami mechanicznymi i elektronicznymi maszyna z elementami sztucznej inteligencji. Urządzenie samo rozpoznaje „odpad”, dokonuje kategoryzacji i samo decyduje o tym do jakiej przegródki dany surowiec powinien trafić.

Urządzenie jest połączone z siecią Internet – dzięki temu na bieżąco możemy monitorować jakich odpadów generujemy najwięcej. BIN-e poinformuje nas, że kosz jest już niemal pełnym że zbliża się termin wywozu odpadów itd.

BIN-e na razie istnieje jako prototypowy smart-kosz, jednak jeśli uda się wypracować niższą cenę (koszt takiego smart-kosza to około 2 tysięcy euro), ekologiczne inteligentne smartkosze mogą wkrótce zagościć na europejskich ulicach.

Więcej ciekawych informacji na stronie BIN-e: http://bine.world/