Lampy solarne waka waka

WakaWaka

WakaWaka to najbardziej wydajna na świecie lampa LED z panelem solarnym. Jej konstrukcja i działanie bazują na rewolucyjnej i opatentowanej technologii solarnej, zapewniającej jej świecenie przez co najmniej 16 godzin po tylko jednym dniu ładowania.

Lampy WakaWaka to ciekawostka nie tylko pod względem technicznym. Dzięki wyjątkowemu systemowi subwencyjnemu każda lampa, sprzedana w krajach rozwiniętych, umożliwia zakup identycznej lampy solarnej w krajach rozwijających się. Każda sprzedana lampa WakaWaka pomaga dodatkowo młodym uczestnikom programu „Climate Heroes“ w zdobywaniu wiedzy o bezpośrednich korzyściach, wynikających z korzystania z energii słonecznej, o czystej wodzie pitnej, higienie, odpowiedzialnym wykorzystywania zasobów naturalnych i recyclingu.

Komu ma pomóc WakaWaka?

  • 1,5 miliarda ludzi na tzw. „dole piramidy“, bez dostępu do prądu i muszącym przeżyć częstokroć za stawkę poniżej 2 dolarów dziennie,
  • setkom milionów ludzi na całym świecie, którzy stale – częściowo do trzech czy czterech razy w tygodniu – są dotknięci przerwani w dostawie prądu,
  • zachodnim odbiorcom, w szczególności tym, którzy chętnie uprawiają sport na świeżym powietrzu czy biwakują lub wykorzystają lampę jako oświetlenie awaryjne w domu.

Do czego przyczynia się WakaWaka?

W przypadku braku prądu w domach używana jest nafta oświetleniowa, co może prowadzić do wielu nieszczęść (na całym świecie codziennie wybucha 16000 pożarów, których skutkiem są oparzenia). Wdychane opary nafty są trujące (w ten sposób 780 milionów ludzi na Ziemi wdycha równowartość dwóch paczek papierosów dziennie). Nafta jest droga, a jej ceny wciąż rosną (koszty: do 20% przychodów). Stosowanie nafty świetlnej jest szkodliwe dla środowiska (co roku wydzielane jest w ten sposób 265 milionów ton CO2, co stanowi co najmniej 50% światowej emisji CO2, generowanej przez oświetlenie domów).

Jaka jest misja fundacji WakaWaka Foundation?

WakaWaka Foundation troszczy się o to, aby zyski były wykorzystywane do jeszcze większego obniżenia ceny lampy solarnej. Fundacja wspiera również finansowo program edukacyjny „Climate Heroes“. Celem jest połączenie obu światów oraz wzbudzenie wzajemnego szacunku i zrozumienia.

2 replies

Komentowanie wyłączone.