plantwear3

Drewniana moda

Moda na eko zawojowała współczesny świat. Teraz już nie tylko inwestujemy w ekologiczne technologie, ale i jemy i …ubieramy się ekologicznie. Zwolennicy ekologicznego trybu życia szukają ekologicznych produktów z możliwego segmentu. Drewniana moda dopadła równiez producentów biżuterii, okularów i akcesoriów. Ekomaniacy coraz częściej sięgają po takie właśnie produkty. Wiedzą o tym doskonale założyciele polskiej marki PLANTWEAR, Ewelina Bury i Wiktor Pyrzyk, którzy już teraz polskim konsumentom proponują piękne ekologiczne zegarki oraz pierścionki.

Drewno daje rzemieślnikom wiele możliwości. Jest piękne, plastyczne i co najważniejsze naturalne. Ekologiczny design jest nieporównywalny z żadnym innym. Drewniane okulary (oprawki) były hitem ostatniego lata, czy teraz będziemy świadkami szału na ekologiczne drewniane zegarki? Wiele na to wskazuje.

Produkty firmy PLANTWEAR produkowane są z różnych gatunków drzew, jednak największym zainteresowaniem cieszą się drzewa egzotyczne, o ciekawych barwach takie jak heban, palisander, massaranduba.

Zastanawiacie się na pewno jak można nazywać drewniane gadżety ekologicznymi, skoro do ich produkcji trzeba wycinać drzewa? Z nimi jest dokładnie tak samo jak z naszym pelletem. Drewno to surowiec odnawialny – drzewa, któe wykorzystujemy do produkcji pellet, a firma PLANTWEAR do produkcji gadżetów i tak zostałoby przez leśników wskazane do wycinki ze względu na swój wiek. Warto dodać, że w miejsce każdego wyciętego drzewa sadzone są dwa kolejne, którymi za kilka lat będzie można się cieszyć.  Ponadto, ekologiczne gadżety są biodegradowalne, więc zużyte nie będą zagrożeniem dla środowiska.

plantwear3 plantwear1plantwear2

 

2 replies
  1. Inatka93
    Inatka93 says:

    Fajny artykuł. Muszę przyznać racje autorom – modne jest dziś to, co jest eko. Przyznam się, że sama mam jeden z takich zegarków i ciężko mi jest go zdjąć.Wszystkie są unikalne i mają w sobie tę duszę .

Komentowanie wyłączone.