regionalia_600x402

Regionalia 2017

W myśl idei działaj lokalnie, myśl globalnie, w Polsce w coraz większej ilości miast powstają proekologiczne inicjatywy, które przynoszą spory pożytek środowisku naturalnemu. Do takich inicjatyw zaliczyć można wszelkiego rodzaju targi i kiermasze regionalne, na których prezentowane są lokalne wyroby, lokalna żywność i lokalne produkty.

Aby wspierać lokalnych producentów i rolników, najpierw trzeba o nich wiedzieć, a jak się okazuje, często to właśnie wiedzy, a nie chęci, nam brakuje.

Jedną z bardziej znanych imprez promujących tego typu  filozofię są warszawskie Targi Produktów Tradycyjnych i Ekologicznych Regionalia 2017. Na imprezie, która odbędzie się  już w kwietniu, wszyscy wielbiciele nurtu slow food i ekomaniacy, będą mogli zjeść coś pysznego, porozmawiać z lokalnymi producentami  i wziąć udział w wielu warsztatach i pokazach ekologicznych. Regionalia to bardzo prestiżowe targi, które mogą pochwalić się już niemal 6cio letnią tradycją.  W tym roku będzie można zapoznać się z ofertą produktów tradycyjnych, żywności ekologicznej, organicznej, jak również wypróbować ekologiczne kosmetyki naturalne. Również sympatycy rękodzieła i rzemieślników znajdą coś dla siebie.

Takie spotkania to również doskonałe miejsce na wymianę zdań z przedstawicielami proekologicznych fundacji, instytucji i stowarzyszeń. Jeśli jesteś zwolennikiem filozofii EKO, i dysponujesz wolnym czasem, wybierz się na te targi J

1 Odpowiedzi

Komentowanie wyłączone.