Mumio

MUMIO – czym jest? Na co pomaga?

Mumio- tajemniczy specyfik, który od lat podbija europejski rynek w medycynie alternatywnej. Czym jest? Na co pomaga? Czy ma coś wspólnego ze starożytnymi grobowcami?

Mumio to tak naprawdę…. Substancja pozyskiwana ze skał. Skały z których pozyskuje się mumio, znajdują się przede wszystkim w wysokich górach Tybetu. Człowiek zna mumio od ponad 5000 lat, co potwierdzają zapiski starożytnych cywilizacji. Zawarta w himalajskich skałach substancja ma szerokie zastosowanie w medycynie alternatywnej – dzisiaj uznawana jest również za popularny suplement diety. Wśród najpopularniejszych bolączek, na które ma pomagać mumio, można wymienić na przykład jej zbawienny wpływ na układ kostny, wzmocnienie organizmu, wsparcie dla trzustki i tarczycy. W wielu przypadkach, skuteczność pasty mumio została potwierdzona medycznie.

Mumio zwana jest także krwią gór, eliksirem życia, cudotwórczym balsamem. Jest to mieszanina związków organicznych i nieorganicznych, które gromadzą się w górskich skałach. Sama nazwa mumio pochodzi z języka greckiego i dokładnie oznacza „ochraniający”. Najprawdopodobniej mumio powstaje w sytuacji, gdy obumierają tkanki materii organicznej (roślin), które tkwiły w skałach.

Kto choć raz widział mumio wie, że może ona robić przerażające wrażenie. Wyglądem przypomina smolistą ciemnobrunatną lub niemal czarną pastę, choć de facto pastą nie jest. Budową raczej przypomina żywicę.

Co znajdziemy w mumio? W tej fantastycznej substancji znajdziemy wiele niezbędnych człowiekowi pierwiastków, takich jak na przykład potas, sód, chrom, wapń, fosfor, żelazo, kobalt, mangan, cynk, siarka, fluor, witaminy B, witaminy A, glutaminę, fenyloalaninę, lizynę, serynę, tyra minę, walinę, kwas asparginowy, histydynę i wiele wiele innych ważnych substancji – jak podają najnowsze badania, w mumio matka natura utkwiła aż 65 naturalnych pierwiastków, witamin i mikroelementów.

Mumio stosowane jest na zewnątrz (do smarowania) oraz wewnętrznie, wplecione do codziennej diety.

2 replies
  1. agata pietruszka
    agata pietruszka says:

    świetny artykuł dzięki niemu dowiedziałam się wielu istotnych informacji o mumio.

Komentowanie wyłączone.