The Occitanie Tower

The Occitanie Tower z wertykalnymi ogrodami

Czy wyobrażacie sobie duże miasta bez drapaczy chmur? Dzisiaj ciężko niestety wyobrazić sobie, że w metropoliach nie ma choćby jednego wieżowca. A jednak. Jednym z ostatnich dużych miast bez drapaczy chmur jest na przykład francuska Tuluza. Niestety, także i w Tuluzie pojawi się drapacz chmur.  Będzie to pierwszy wieżowiec w tym mieście.

Za projekt drapacza chmur odpowiedzialna jest pracownia architektoniczna Daniela Libeskinda. O drapaczu wiadomo już, że stanie w samym centrum biznesowej dzielnicy Tuluzy i będzie nazywał się Occitanie Tower. Nazwę drapacz chmur odziedziczy po regionie Tuluzy , w którym stanie. Wiemy, że będzie miał 40 pięter i 150 metrów wysokości. Jednak to nie rozmiary decydują o jego wyjątkowości. Na wieżowcu Occitanie Tower pojawią się wertykalne ogrody!

Taka nietypowa instalacja ma wyróżniać drapacz chmur – wiszące wertykalne ogrody będą w ciągu roku zmieniały kolory, co niewątpliwie doda wieży uroku. Znamy też prawdopodobne zagospodarowanie drapacza – na terenie wieżowca swoje miejsce znajdą: hotel, prywatne apartamenty, restauracja widokowa, lokale biurowe.

Occitanie Tower będzie budowana w  latach 2018-2022, a koszt budowy sięgnie 130 milionów euro. Powierzchnia wieżowca to blisko 35000 metrów kwadratowych.

2 replies
  1. Karolina
    Karolina says:

    Wiszące wertykalne ogrody będą w ciągu roku zmieniały kolory, co niewątpliwie doda wieży uroku. Będzie pięknie poprostu

Komentowanie wyłączone.