Hotel dla pszczół

W Lublinie powstaną kolejne hotele dla pszczół!

Fabryka cukierków PSZCZÓŁKA oraz Uniwersytet Przyrodniczy w Lublinie wspólnie planują stworzenie hoteli dla pszczół. Hotele mają zostać „zbudowane” na terenie pięciu lubelskich szkół. Hotele mają posłużyć jako schronienie pszczołom zwanym murarkami ogrodowymi. Czym wyróżniają się murarki ogrodowe? Mają zredukowane żądła i nie atakują ludzi – nie mogą nawet ich użądlić. Z drugiej jednak strony, murarki nie produkują miodu, ale są najlepszymi pszczołami jeśli chodzi o zapylanie kwiatów!

Akcja producenta cukierków i władz uczelni ma również nieść za sobą element edukacyjny – w szkołach, w których staną hotele dla pszczół, będą się odbywały edukacyjne warsztaty, w czasie których uczniowie będą edukowani w sprawie pszczół. Jak obiecują organizatorzy, każdy chętny na tych warsztatach dowie się jak wykonać samodzielnie taki hotel dla pszczół. Podobno jest to niezwykle proste!

O hotelach dla pszczół słyszeliśmy już jakiś czas temu – pierwszy taki hotel pojawił się w Lublinie już 3 lata temu, za sprawą fundacji Greenpeace.