Ariel Sharon Park

Ariel Sharon Park

Zwolennicy ekologicznych technologii i nowinek ze świata ekologii mogą być zaskoczeni tą wiadomością. Tel Awiw, który kojarzył im się do tej pory przede wszystkim z liczącą ponad 25 milionów ton odpadów górą śmieci, ma stać się nową stolicą ekologii! Teren gigantycznego wysypiska w niczym nie przypomina tego, który zapamiętaliśmy. W miejscu góry śmieci powstał piękny park recyklingowy.

Park recyklingowy, nazwany Ariel Sharon Park to obecnie jedno z najmodniejszych miejsc w całym mieście. To miejsce w którym ludzie mogą się zrelaksować i wypocząć. Jak powstał park? Góra śmieci została zrównana, następnie zabezpieczono ją specjalną powłoką z bioplastiku (której zadaniem jest ochrona przed emisją metanu z rozkładających się odpadów organicznych), na którą z kolei wysypano grube warstwy żwiru i ziemi. Całość parku recyklingowego liczy sobie ponad 8 kilometrów kwadratowych powierzchni.  Nieopodal funkcjonuje zakład recyklingu, który pracuje bardzo sprawnie – w Tel Awiwie nie spotkamy już wielkich hałd śmieci.

Władze Tel Awiwu poszły o krok dalej – zaangażowanie w ekologiczny charakter miasta przyczyniło się do produkcji biogazu z odpadów własnych – gazem tym zasilane są pobliskie elektrownie.

1 Odpowiedzi
  1. Beata Beata
    Beata Beata says:

    Nawet nie zdawałam sobie sprawy że sa takie wielkie parki recyklingowe. Dobrze. Musimy szanować nasz świat

Komentowanie wyłączone.