Jajka "3"

Żegnamy się z trójkami!

Dyskonty i niektóre markety rezygnują z jajek „3” – to doskonała wiadomość na fanów ekologicznej żywności oraz dla amatorów jajek od szczęśliwych kur. Okazuje się, że świadomość konsumentów wzrosła do tego stopnia, że coraz chętniej kupujemy jaja z dobrych hodowli, a jajka oznaczone numerem „3” przechodzą do lamusa. Taka świadomość konsumentów, choć zaskakuje – bo często wyznacznikiem zakupów była cena – bardzo cieszy.

Pierwszą siecią, która ogłosiła rezygnację z jaj z oznaczeniem „3”, były sklepy Aldi (miało to miejsce już w czerwcu 2016). Ostatnim z popularnych dyskontów, który również rezygnuje z jajek „3” jest Biedronka, która swoim klientom dobrą wiadomość przekazała w kwietniu 2017.

Oczywiście nie wszyscy klienci dyskontów będą zadowoleni – jajka z oznaczeniem 2,1, i 0 są bowiem droższe niż klatkowe „trójki” – miejmy jednak nadzieję, że konsumenci szybko docenią jakość jajek od kur, które żyją w godnych warunkach. Jak deklaruje Stowarzyszenie Otwarte Klatki , „przy zwiększonej produkcji alternatywnych form chowu kur niosek, jajka jedynki czy zerówki będą tańsze, niż teraz. Pamiętajmy, że obecnie ponad 90% jaj produkowanych w Polsce to jaja z chowu klatkowego, a więc popularne trójki. Kiedy zostaną wycofane, ich miejsce wypełnią jajka z mniej okrutnych form hodowli i ceny tych ostatnich będą maleć wraz ze wzrostem podaży”.

Mamy nadzieję, że sytuacja polskich kur będzie coraz lepsza, a my będziemy mogli cieszyć się powszechnie dostępnymi jajami od szczęśliwych kur!

3 replies
 1. Iga
  Iga says:

  Na taką informację czekałam! Bardzo mnie to cieszy. Szczęśliwe kurki to lepsze jajka :)

 2. Kamila Harazin
  Kamila Harazin says:

  To rzeczywiście dobra wiadomość. Powinni całkowicie wycofać sam chów klatkowy, toż to barbarzyństwo! Szkoda, że niestety wiele osób w ogóle nie zwraca uwagi na to, jakie jajka kupuje. Ba, wiele osób nawet nie ma pojęcia, co oznaczają te cyferki na jajkach. Trzeba uświadamiać społeczeństwo.

 3. Majka22
  Majka22 says:

  W końcu ktoś doszedl do tego nie raz warto dołożyć parę groszy. Nie ma co oszczędzać na zdrowiu.

Komentowanie wyłączone.