Akademik z recyklingu

Akademik z recyklingu

Recykling jest coraz bardziej wszechobecny. Zaskakujące jest w jak wielu dziedzinach naszego życia może się pojawić. W RPA powstał właśnie nowoczesny kompleks mieszkań studenckich, które powstały na starych elewatorach zbożowych.

Nowoczesny recyklingowy akademik powstał w Johannesburgu – mowa o kompleksie Mill Junction, zaprojektowanym przez Citiq Property Developers. Jest to akademik, w którym już wkrótce zamieszka 400 studentów. Akademik jest w pełni funkcjonalny, na jego terenie poza mieszkaniami dla studentów znalazły się między innymi stołówki i siłownie.

Sam budynek jest bardzo wydajny jeśli chodzi o energetykę – za zarządzanie światłem i energią odpowiedzialne są fotokomórki. Mill Junction ma zużywać nawet o 50% mniej energii niż podobne do niego tradycyjne akademiki o tych samych gabarytach. Co jednak najważniejsze, większość materiałów użytych przy budowie budynku pochodzi z recyklingu, dzięki czemu sam akademik jest tani – umożliwi to tani wynajem i niedrogie utrzymanie kompleksu. Miejmy nadzieję, że inne miasta wezmą przykład z afrykańskiego Johannesburga.

1 Odpowiedzi

Komentowanie wyłączone.