EKOturystyka w Polsce

 Ekoturystyka – pomysł na wakacje 2017?

Grono osób świadomie wybierających ekologiczne rozwiązania stale się poszerza. Coraz więcej osób chętnie kieruje się tym trendem również przy wyborze wakacyjnego kierunku. Czym jest ekoturystyka? I jak wygląda ekoturystyka w Polsce?

Turystyka ekologiczna – bo to inne określenie ekoturystyki – to przede wszystkim obcowanie z naturą, ale nie tylko. To również próbowanie ekologicznej kuchni, nauka ekologicznych zachowań, troska o środowisko naturalne. Turystów przyciąga przede wszystkim czyste środowisko, ekologiczne warzywa i owoce, możliwość kontaktu ze zwierzętami, którego brakuje im na co dzień.

Przeprowadzone przez Polską Organizację Turystyczną badania dotyczące ekoturystyki wykazały, że Polacy za największe atuty wyjazdów ekoturystycznych  uważają kontakt z  przyrodą, podziwianie atrakcyjnych krajobrazów, czyste powietrze, bliskość żywiołów naturalnych oraz ciszę, wynikająca z położenia z dala od miasta.

Jeśli chcesz w tym roku wypróbować możliwości jakie daje turystyka ekologiczna, poszukaj wśród ofert ekoturystycznych w całej Polsce – znajdziesz miejsca zarówno w górach nad morzem, na Mazurach jak i w centralnej części kraju – Polska jest piękna – Polska potrafi zachwycić naturą! Cieszmy się tym, co dała nam matka natura i doceniajmy to, nie tylko w czasie urlopu, ale i na co dzień.