Jiaogulan

Jiaogulan

 Jiaogulan czyli nowy superfood na rynku. Gynostemma czyli jiaogulan, to roślina, która stosowana jest od dawna w medycynie chińskiej – teraz zawitała do europejskich domów. Chińczycy, którzy jiaogulan nazywają ziołem życia uważają, że przedłuża ona młodość.  Czym jest ta tajemnicza roślina?

Egzotyczna roślina, która jest w zasadzie pnączem, cechuje się silnymi właściwościami antyoksydacyjnymi  – spore ilości zawartych w nim przeciwutleniaczy skutecznie chronią przed działaniem szkodliwych wolnych rodników. Jiaogulan stosowana jest głównie w formie naparu, dlatego mówi się, że jest następczynią zielonej herbaty. Uważa się, że jiaogulan podnosi poziom odporności, odstresowywuje, przeciwdziała bezsenności. Prawdopodobnie ma też działanie regulujące gospodarkę cukrową w organizmie. W tej wspaniałej roślinie znajdziemy również witaminę A, C, E, B , D i minerały takie jak selen, magnez, cynk, żelazo, mangan, fosfor i miedź.

Jak stosować? Parzyć jako herbatę lub nalewkę. Świeże liścia jiaogulan są słodkawe, więc można stosować je jako słodzik do napojów.