Ogród wertykalny w Bogocie

Kolumbijski ogród – gigant

W Bogocie znajduje się bardzo nietypowy ogród. Dlaczego nietypowy? Bo nie dość, że olbrzymi, to jeszcze wertykalny! Ogród znajduje się na fasadzie budynku Santalaia – w jego skład wchodzi ponad 85 tysięcy gatunktów roślin.

Sam ogród zajmuje około 3000 metrów kwadratowych – co ważne ogród ten dostarcza tlenu dla około 3000 osób rocznie! Jest to możliwe dzięki temu, że ogród i rosnące w nim rośliny są w stanie samodzielnie przetworzyć ogromne ilości metali ciężkich w powietrzu, szkodliwych gazów i pyłów.

Funkcjonujący od 2015 roku kolumbijski ogród wertykalny został zaprojektowany przez firmę Paisajismo Urbano. Obiekt jest oparty na specjalnym systemie – jego podstawę stanowi szereg filarów, które są zainstalowane  w pionie nad elewacją budynku – każdy filar jest pokryty inną roślinnością.

0 replies

Zostaw komentarz

Chcesz przyłączyć się do dyskusji?
Zapraszamy!

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

Możesz użyć następujących tagów oraz atrybutów HTML-a: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <strike> <strong>