Siemię lniane

Naturalne wsparcie dla naszych włosów

Zalewani falą sztuczności, coraz chętniej sięgamy po dawne, sprawdzone i naturalne metody naszych babć i wcześniejszych pokoleń. Ogromny ukłon w stronę natury jest w pełni zasłużony – matka natura obdarzyła nas wieloma roślinami, które z powodzeniem zastąpią współczesne kosmetyki. Zioła, owoce, rośliny oleiste – to z nimi najbardziej lubią się nasze włosy. Z jakich roślin możemy czerpać korzyści dla naszych czupryn?

Pokrzywa

Choć pokrzywa obecna jest w wielu szamponach, najlepiej stosować jej naturalną formę. Jest rośliną która doskonale poprawia ukrwienie na skórze głowy, co bezpośrednio przekłada się na lepszy wzrost włosa i ograniczenie wypadania. Pokrzywa cechuje się również właściwościami przeciwgrzybicznymi, co sprawia, że ochroni przed występowaniem łupieżu. Aby stosować z powodzeniem pokrzywę w zaciszu domowym, najlepiej przygotować z niej płukankę do włosów (bazą płukanki mogą być świeże lub suszone pokrzywy – zarówno liście jak i łodygi). Zaparzone przez ok. 20 minut pokrzywy zostawiamy do ostygnięcia, a następnie polewamy głowę. Zabieg taki należy powtarzać regularnie, najlepiej 2 razy w tygodniu.

Kozieradka

Kozieradka to zioło w Polsce wciąż mało popularne, choć znane. Kozieradka jest dla człowieka dobra zarówno do stosowania wewnętrznego, jak i zewnętrznego. Substancje zawarte w kozieradce przyczyniają się do wzmocnienia skóry głowy i stymulacji wzrostu włosa. Preparaty do pielęgnacji włosów przygotowujemy z nasion kozieradki. Łyżeczkę nasion należy zalać wodą, a następnie wetrzeć dokładnie w skórę głowy przed myciem włosów.

Siemię lniane

Siemię lniane to prawdziwe superfood ale i super natural cosmetics. To jeden z najcenniejszych darów jaki podarowała nam matka natura. Nasiona lnu w przypadku włosów warto stosować w formie maseczki. Zalane gorącą wodą wytworzą specjalny kleik, który w formie maski należy nałożyć na włosy na ok. 30-40 minut, po czym spłukać. Siemię lniane pięknie odżywia włosy, zapobiega powstawaniu łupieżu i nawilża skórę głowy.