Rower Levitation

Rower Levitation

Oto rower, który nie tylko dowiezie Cie do celu, ale przy okazji wykorzysta wyprodukowaną przez Ciebie energię kinetyczną! Rover Levitation to rozwiązanie nie tylko dla hipsterów – każdy może z niego skorzystać.

Wizualnie rower prezentuje się jak kosmiczny dwukołowiec – nowoczesny ascetyczny design, przy zachowaniu pełnej funkcjonalności roweru. Levitation ma wbudowany akumulator, który ładuje się w czasie jazdy. Ukryte w kierownicy urządzenia porty USB umożliwiają wykorzystanie wyprodukowanej energii – dzięki temu można naładować telefon, kamerę, odtwarzacz mp3 i każde dowolne urządzenie posiadające wejście USB. Rower Levitation posiada również zamontowany wyświetlacz (monitor), który może połączyć się z Internetem – dzięki tej funkcji, użytkownik roweru dowie się ile energii wyprodukował, ale też jaki ma puls, z jakim tempem jedzie, jaką trasę pokonał.

Rama roweru wykonana została z materiału HI-MACS, który jest połączeniem naturalnych minerałów i masy akrylowej – sama konstrukcja jest bardzo wytrzymała, przy czym pozostaje niesamowicie lekka. Warto nadmienić, że urządzenie produkuje w 100% czystą energię.

Autorami konceptu roweru Levitation jest troje designerów: Michael Strain, Ramerio Diaz i Brandon Hartley z biura projektowego Dazien.