Spiralna wieża widokowa

Spiralna wieża widokowa

Ostatnimi czasy do Polski przywędrowała moda na wieże widokowe – powstają mniejsze i większe, a w niektórych miejscowościach trwają spory o to, czy kosztem zniszczenia dziewiczych lasów, stawiać wieże widokowe z których rozpościera się panorama…miasta.

W Danii powstanie  wspaniała konstrukcja architektoniczna, która nie narusza naturalnego ekosystemu, a która wręcz pozwala człowiekowi na pogłębianie relacji z naturą. Filozofia hygge, według której pracują i tworzą Duńczycy, to tak zwana filozofia szczęścia, która zakłada zupełną zgodę z naturą. Według filozofii hygge trzeba spędzać jak najwięcej czasu na łonie natury, ale też jak najmniej ingerować w prawa natury.

Spiralna wieża, którą zaprojektowali Duńczycy, ma stanąć w samym centrum jednego z duńskich lasów, pod Kopenhagą. Projekt wieży Camp Adventure Treetop Experience to konstrukcja o spiralnej strukturze – będzie wzniesiona z pomocą pracowni architektonicznej EFEKT. Wieża stanie na końcu ścieżki przyrodniczej, którą zwiedzający las poznają różnorodność  przyrodniczą tego terenu.  Sama wieża ma mieć 45 metrów wysokości. Co ważne, wieża będzie również dostępna dla osób niepełnosprawnych i matek z dziećmi w wózkach.