City Tree- zielona ściana

Zielony oczyszczacz powietrza

City Tree to zielona ściana, która pomoże oczyścić zanieczyszczone powietrze! Według jej twórców, taka ściana może oczyścić tak wiele powietrza, ile byłoby w stanie oczyścić łącznie 275 drzew! Pomysłodawcami zielonej ściany są przedstawiciele branży technologicznej, którzy doskonale rozumieją fakt, iż przez wiele lat problem zanieczyszczonego powietrza był bagatelizowany. Jako argument bardzo dosadnie przemawiający za tym, że jest to walka, którą koniecznie należy podjąć, podają informację o tym, że rokrocznie w wyniku silnego zanieczyszczenia powietrza, dochodzi do około 7 milionów przedwczesnych zgonów (powodowanych właśnie złą jakością powietrza).

City Tree to ściana, która tak naprawdę nie jest pokryta drzewami, a mchem. Mech ma największą powierzchnię liściastą ze wszystkich znanych człowiekowi gatunków roślin – to właśnie dlatego wykazuje największą absorpcję szkodliwych substancji. Gotowa, zaprojektowana ściana City Tree jest dostępna w dwóch wersjach – z dodatkową ławką lub bez.

Jak działa zielona ściana City Tree?

City Tree dzięki dużej powierzchni mchu, potrafi z powietrza usuwać kurz, dwutlenek azotu i gazy ozonowe. Warto dodać, że ściana jest w pełni ekologiczna – panele przeznaczone na reklamy po boku ściany podświetlane są dzięki energii z paneli słonecznych, a mech podlewany jest deszczówką. Takie ściany spotkać można między innymi w Oslo, Paryżu, Brukseli czy Honk Kongu. Kiedy zawitają do Polski?