Deep green bush

Deep Green Bush

W Nowej Zelandii uruchomiono pierwszą szkołę funkcjonującą w…dziczy. Zajęcia w szkole odbywają się w środku lasu – dzieci, które są uczniami w szkole, uczą się obcowania z naturą oraz przydatnych umiejętności, na przykład rozpalania ognisk czy łowienia ryb. Szkoła funkcjonująca pod nazwą Deep Green Bush to w zasadzie szkoła przetrwania dla młodych adeptów. Jest to doskonałe miejsce dla wszystkich tych, którzy chcą poznać prawdziwą stronę natury – zdobyć wiedzę o faunie i florze.

Szkoła Deep Green Bush stacjonuje w Auckland w Nowej Zelandii. Jej założycielem jest Joey Moncarz, który wcześniej pracował w szkołach o tradycyjnym charakterze. Uważał jednak, że nawet najlepiej zarządzane szkoły nie uczą dzieci przetrwania w dorosłym życiu a tym bardziej w dziczy. A nadmienić należy, że Nowa Zelandia to kraj w którym wiele regionów nadal prezentuje dziewiczy charakter.

Co ciekawe szkoła Deep Green Bush nie podlega jurysdykcji ministerstwa edukacji Nowej Zelandii – zarejestrowana jest jako edukacyjna jednostka niezależna. Pomysł wydaje się bardzo ciekawy. Jak sądzicie, czy miałby zastosowanie w Polsce?