Eagle Two

Eagle Two – pojazd napędzany energią słoneczną

Studenci Politechniki Łódzkiej, którzy działają w Studenckim Kole Naukowym Miłośników Motoryzacji przy Wydziale Mechanicznym, zaprojektowali pojazd Eagle Two, który napędzany jest energią słoneczną.  Zespół Lodz Solar Team, 14 lipca 2017 roku zaprezentował w hali dworca Łódź Fabryczna, nowy model samochodu. Auto za kilka miesięcy w międzynarodowym konkursie Bridgestone World Solar Challenge 2017 w Australii. Samochód solarny z Polski będzie startował w kategorii Cruiser Class.

Eagle Two to następca pierwszego polskiego solarnego pojazdu Eagle One. Jest to ulepszona wersja, nad którą ekipa pracowała bardzo intensywnie. Eagle Two to pojazd, który pomieści 5 osób. W porównaniu z poprzednikiem, Eagle Two zmniejszył zużycie energii o 1/3. Dzięki zmniejszeniu masy własnej samochodu, udało się zminimalizować opory toczenia samochodu.

Na dachu zasilanego energią słoneczną samochodu zamontowano 5 metrów kwadratowych paneli słonecznych. Eagle Two może osiągnąć prędkoć ok. 140 km/h. Zastosowana w konstrukcji bateria litowo-jonowa pozwala na jednorazowy przejazd 700 km na jednej naładowanej baterii.

Nie pozostaje nam nic innego, jak trzymać kciuki za polski projekt na konkursie w Australii!