Kawowa pościel od ettitude

Kawowa pościel

Kawa – jest w naszym życiu w zasadzie wszechobecna. To od niej zaczynamy dzień, a dzień bez kawy uznajemy za dzień stracony. Wkrótce znaczenie stwierdzenia, że dobry dzień zaczyna się od kawy, może nabrać zupełnie nowego znaczenia. Jak się bowiem okazuje, zapach kawy może mieć znaczący wpływ na… nasz sen! Najprawdopodobniej, na rynku europejskim lada moment pojawi się pościel wykonana z włókien bazujących na ziarnach kawy.

Funkcjonująca na australijskim rynku firma Ettitude, która specjalizuje się w produkcji pościeli, odniosła ogromny sukces wypuszczając na rynek pościel  z włókien bambusowych. Teraz czas na kolejny szczebel – pościel kawowa. Jak twierdzą autorzy konceptu, materiał z którego wykonana będzie pościel, ma zagwarantować lepszą jakość snu.

Projektanci kawowej pościeli przekonują, że pościel wykonana z kawowych włókien będzie cechować się wyższą absorpcją wilgoci, jak również w dużo bardziej efektywny sposób pozwoli wyeliminować z otoczenia nieprzyjemne zapachy. Uchodząca za najlepszą i najzdrowszą dotąd pościel z bawełny może wkrótce przejść do lamusa. Produkcja kawowej pościeli zakłada, że do wytworzenia materiału na pościel wykorzystywane będą wyłącznie zużyte ziarna kawy (z recyklingu) – pościel będzie więc w 100% ekologiczna.

Oferowana kawowa pościel dostępna jest we wszystkich …kolorach kawy J