Zielone kaplice

Zielona kaplica – ekologiczna i mobilna

Wyobrażacie sobie dmuchaną, mobilną, zieloną i do tego ekologiczną kaplicę? I słusznie! Wyobrazili ją sobie i nawet wykonali projektanci nowoczesnych kaplic, które dedykowane są wyznawcom każdej wiary. Tak zwane zielone kaplice to rozwiązania, które umożliwiają modlitwy w dowolnym miescu.

Miejsca kultu stanowią coraz bardziej łakomy kąsek dla architektów, którzy prześcigają się w pomysłach na ciekawe aranżacje takich miejsc. Czy wiarę i design da się połączyć? Niektóre propozycje pokazują, że tak.

Architekci z pracownik Town and Concrete zaprojektowali pierwszą zieloną mobilną kaplicę. Całość projektu oparta jest na zielonych, poliwęglanowych kulach, które są podstawą całej konstrukcji. Kule, które ułożone są w kształt krzyży determinują charakter kaplicy i nadają im religijnego wymiaru.

Zielone kaplice zostały zaprojektowane w duchu minimalizmu – wyposażenie kaplicy jest minimalne. Projektantom przyświecała myśl stworzenia miejsca kultu jak najbliższego istoty religii – zdaniem architektów obecnie w kościołach i świątyniach nie skupiamy się na tym co ważne, czyli na wierze i modlitwie, a na zdobieniach i na budynku samym w sobie.

Taka ciekawa propozycja bardzo nam się podoba – tym bardziej, że jest mobilna, ekologiczna i umożliwia bezpieczne bezinwazyjne przemieszczenie świątyni.