Podwieszane biuro pod mostem

Biuro pod opuszczonym mostem

Fernando Abellanas to mieszkający w Hiszpanii designer, który postanowił wznieść aranżację terenu na nowy poziom. Niekonwencjonalne pomysły projektanta zachwycały już wcześniej, jednak biuro podwieszane pod mostem to zupełnie nowy level reorganizacji przestrzeni miejskiej.

Jak przyznaje sam projektant, w jego pracy ważne jest znalezienie miejsca, gdzie będzie mógł dosłownie ukryć się przed światem – takim miejscem okazał się być rzadko używany most. Abellanas zaprojektował niewielkich rozmiarów biuro, które podwieszone jest do struktury zasadniczej mostu. Cały segment (płyty tworzące ścianki i podstawę biura) został zamocowany na specjalnych szynach. Szyny połączone są z korbą zasilaną ruchem rąk – projektant (czy też dowolna inna osoba korzystająca z biura) może w dowolnym momencie przesunąć „biuro” z góry na dół.

Pod mostem na stałe zamocowane są półki i płyta biurka, dzięki czemu designer nie musi najpotrzebniejszych przedmiotów stale zabierać z biura – czekają one bezpiecznie na niego w „schowku”.  Abellanasowi udało się stworzyć w pełni funkcjonalną industrialną przestrzeń, która spełnia normy budowlane, a praca w takim nowoczesnym środowisku jest bardzo owocna.