foto: www.gdansk.pl

 Elektryczne skutery – ekspresowe podróże w miejskim gąszczu

Elektryczne skutery są znakomitą alternatywą dla samochodów czy nawet – choć bardziej ekologicznych – rowerów i pieszych wędrówek.  Elektryczne pojazdy są ciche, umożliwiają sprawne poruszanie się po mieście, nawet pomiędzy korkami. W Polsce istnieje swoiste zagłębie skuterowe – mowa o Trójmieście, gdzie elektryczne skutery są spotykane częściej, niż rowery.

W Trójmieście funkcjonują wypożyczalnie skuterów oraz specjalne stacje, na których można „zatankować” prądem pojazd. Wypożyczalnie skuterów oparte są o działanie specjalnej aplikacji na smartfon. Wystarczy że użytkownik zarejestruje się na stronie internetowej Blinkee i wpłaci kwotę 30 zł. Po wejściu do aplikacji, użytkownik widzi dostępne skutery – po zlokalizowaniu najdogodniejszego sprzętu, wystarczy skuter uruchomić specjalnym guzikiem. Gdy skuter nie będzie nam już potrzebny, możemy pozostawić go w dowolnym miejscu w trójmieście.

Koszt wypożyczenia skutera jest również bardzo atrakcyjny. Cennik zakłada, że za każdą minutę zapłacimy 69 groszy, jednak licznik bije tylko do 100 pierwszych minut. Jeżeli okaże się, że skutera potrzebujemy na więcej niż 100 minut, zapłacimy jedynie za równowartość pierwszych 100 minut. Aktualnie na terenie Trójmiasta kursuje kilkanaście specjalnych skuterów z projektu Blinkee, jednak jeśli popularność skuterów nadal będzie tak duża, liczba pojazdów znacząco wzrośnie.

Więcej informacji na stronie miasta Gdańsk www.gdansk.pl