Greentest

Testery żywności Greentest

Zdrowa i bezpieczna żywność odgrywa w naszym życiu coraz istotniejszą rolę. Produktom, które trafiają do naszych zakupowych koszyków stawiamy coraz większe wyzwania. W trosce o własne zdrowie wybieramy produkty najwyższej jakości, z certyfikatami potwierdzającymi ich bezpieczeństwo. Co jednak z produktami bez opakowań, takimi jak świeże warzywa, owoce, mięso czy pieczywo?

Na szczęście dla konsumentów, teraz możemy zbadać również te najświeższe produkty. Udostępnione konsumentom testery GREENTEST to urządzenia (do złudzenia przypominające smart fony), dzięki którym możliwe jest sprawdzenie w jakich proporcjach w danych produkcie występuje na przykład sól. Dokładniej, biorąc pod uwagę proporcje naturalnego występowania azotanów w owocach i warzywach, Greentest wylicza w ciągu 3 sekund zawartość soli w danym produkcie. Ważne natomiast, że badanie możemy wykonać jedynie na surowym produkcje. Wynik może być przedstawiony w 3 stopniach: zielony czyli wszystko w normie, pomarańczowy – wynik powyżej normy, czerwony –znaczne przekroczenie normy.

Wyższa wersja urządzenia, Greentest ECO posiada dodatkowo wbudowany licznik Geigera-Mullera – osoby posiadające tą wersję testera będą mogły sprawdzić również poziom promieniowania produktów spożywczych.

Więcej informacji o testerach na https://www.srtech.pl/