Mydło

Niezużyte mydła hotelowe

Codziennie na całym świecie miliony gości korzystają z pokoi hotelowych. W większości hoteli standaryzowanych gwiazdkami, na gościa czekają podstawowe środki higieny – w tym również mydło (z reguły w kostkach). Jeśli nocowaliście w hotelu, to doskonale wiecie, że takiego mydła nigdy nie da zużyć się w całości (zwłaszcza, że przy pobycie na kilka dni, gdy pokój jest sprzątany przez obsługę hotelową, mydło wymieniane jest na nowe).
Co dzieje się z takimi napoczętymi mydełkami? Przecież nie trafią do innych gości – najczęściej niestety trafiają do śmietnika. Na szczęście nie zawsze! Część z nich zostaje poddana recyklingowi! Organizacja Clean The World postanowiła ‚uratować napoczęte środki czystości’ i przekazać je osobom, którym się jeszcze przydadzą. Organizacja Clean The World została założona w 2009 roku w Orlando (Floryda) w USA – w chwili obecnej współpracuje z ok. 150 hotelami z całego świata. Mydełka przekazywane są głównie do krajów trzeciego świata, gdzie poziom higieny niestety wciąż jest na zatrważająco niskim poziomie. Akcja organizacji pod hasłem „Recycle Soap. Saving Lives” jest ogromnym światowym sukcesem – do dzisiaj w ramach tej akcji w krajach samej tylko Afryki rozdano ok. 40 milionów kostek mydła!
Inicjatywa godna naśladowania – w zasadzie każdy hotel, który dysponuje takimi mydełkami powinien oddawać je odpowiednim organizacjom, prawda?