Żyroskopowe pojazdy

Żyroskopowe pojazdy

Wyglądające jak technologiczne płaszczki pojazdy żyroskopowe – czy właśnie tak będzie wyglądała przyszłość transportu miejskiego? Te pojazdy mają pełnić funkcję futurystycznych tramwajów. W czym tkwi ich przewaga nad obecnymi środkami transportu? Przede wszystkim miałyby być skonstruowane w taki sposób, że w ergonomiczny sposób omijałyby korki.

Rosyjsko-turecka firma Dahir Insaat już od 2015 roku pracuje nad alternatywą, która rozwiąże problem w zatłoczonych miastach. Zdaniem inżynierów firmy przyszłością transportu są pojazdy żyroskopowy. Jak przyznają inżynierowie Dahir Insaat, pojazdy żyroskopowe to o wiele lepsze rozwiązanie niż autobusy, tramwaje, trolejbusy. Poza tym, że takie pojazdy ominą tradycyjne korki, są bezpieczne, ekonomiczne i ekologiczne.

Jak dokładnie miałyby działać żyroskopowe pojazdy?

Pojazd porusza się dzięki zastosowaniu systemu żyroskopowego. Pojazdy miałyby być zasilane podwójnym generatorem (a dodatkowo posiadałyby jeden zapasowy generator). Co więcej, energię mogłyby czerpać z zainstalowanych na dachu paneli słonecznych. W środku pojazdów byłyby zamontowane ergonomiczne siedzenia – takie, które byłyby jednocześnie wygodne, eleganckie, ekonomiczne i ekologiczne.

Niestety, rozwiązanie na razie pozostaje w sferze projektów i wizji inżynierów. Mamy jednak nadzieję, że szybko projekty uda się przekuć na realne rozwiązania.