Paris Navigating Gym

Ekologiczna siłownia

Słysząc hasło ekologiczna siłownia myślisz pewnie: siłownia na wolnym powietrzu. Jest to dobre skojarzenie, ale nie do końca o to chodzi w tym przypadku. W Paryżu powstaje ekologiczna pływająca siłownia. Siłownia ma pływać po Sekwanie.

Według nowatorskiego projektu, siłownia ma mieć formę długiej zadaszonej oświetlonej barki długiej na ok. 20 metrów. Na powierzchni ekologicznej siłowni ma znaleźć się zestaw rowerków i crosstainerów dla ok. 40-45 osób. Dlaczego jednak siłownia ma być ekologiczna? Okazuje się, że energię niezbędną do zasilania barki oraz sprzętów wytworzą ćwiczący!

Ale spokojnie – projektanci ekologicznej barki pomyśleli również o sytuacjach ekstremalnych, gdyby ćwiczącym zabrakło chęci i nie byliby w stanie wyprodukować energii, barka pozyska ją z paneli fotowoltaicznych zainstalowanych na dachu.

Paris Navigating Gym to bardzo futurystyczny projekt. Szklana siłownia zachwycać będzie nie tylko funkcjonalnością, ale jak na paryską stolicę mody przystało, designem.

Pisząc o ekologicznej siłowni nie sposób nie wspomnieć o polskim projekcie Saturn Fitness, gdzie część sprzętów umożliwia ćwiczącym produkcję energii elektrycznej.