Dom Solace

Ekscytujący dom przyszłości – Solace

Pora na polski sukces na rynku ekologicznego budownictwa. Polska firma Solace zaprojektowała dom przyszłości, który budzi zachwyt na całym świecie. Dom Solace to bardzo nietypowy projekt, który ma szanse podbić świat. Dom schowany w kontenerze to projekt, który umożliwia zamówienie gotowego domu, który dostarczany i „budowany” na miejscu jest w ciągu 72 godzin.

Dom Solace to mieszkanie o powierzchni 44 m2. Sam dom ma 35 m2, a dodatkowe 14 to antresola. Solace sprzedawany jest również w wersji z panelami słonecznymi na dachu – 18 paneli słonecznych zapewnia 100% samowystarczalność energetyczną. Co więcej, taka ilość paneli sprawia, że większość konsumentów stanie się prosumentami (nadmiar energii będzie można odsprzedać). Dom Solace, według projektantów, zużywa nawet 10 razy mniej  energii niż tradycyjny dom. Ale nie tylko walory ekologiczne zasługują na pochwały domu Solace  – to również dom, który zachwyca estetyką!  Do budowy domu zastosowano ekologiczne drewno, a proces produkcji został zaprojektowany w taki sposób by do minimum ograniczyć szkodliwość dla środowiska.

Jaka jest cena tego ekologicznego polskiego domu kontenerowego? Około 100 tysięcy złotych. Mamy nadzieję, że już wkrótce takie domy znajdą swoich pierwszych odbiorców! Jeśli pomysł się sprawdzi, staniemy się świadkami powstawania ekologicznych osiedli. Aktualnie prototypowy budynek Solace można odwiedzać w Warszawie przy ulicy Bartyckiej 24.