SaveToDate

Aplikacja SaveToDate

Marnowanie jedzenia jest ogromnym problemem –  i to na całym świecie. Wyrzucanie żywności jest złe na wskroś – po pierwsze marnujemy żywność, po drugie generujemy zbędne koszty. Ale być może wkrótce uda się ten preceder ograniczyć, dzięki specjalnej aplikacji.

Pisaliśmy już o lokalnych jadłodzielniach, działających w myśl filozofii foodsharingu. Teraz idziemy o krok dalej. Powstała aplikacja, dzięki której będzie można kupić w dużo przystępniejszej cenie przecenioną żywność (taką, której np. zbliża się koniec terminu przydatności do spożycia).

Filozofia zerowaste

Filozofia zerowaste o której pisaliśmy niedawno zyskuje sobie coraz szersze grono zwolenników. Pojawiają się również kolejne pomysły na to jak wprowadzić ją „bez bólu” do codzienności tysięcy ludzi na całym świecie. Aplikacja „SaveToDate” pozwala sklepom spożywczym dodać do systemu informację o tym, że niektórym produktom kończy się termin przydatności do spożycia i które sklep może przecenić. Dzięki temu, informacja o przecenionych produktach niemal natychmiastowo dociera do potencjalnych klientów. Grupą do której szczególnie chcą docierać sprzedawcy, są świadomi problemów ekologicznych konsumenci, dla których zakup pełnowartościowych produktów po dużo niższej cenie to doskonała okazja. Aplikacja jest darmowa dla osób indywidualnych. Sklepy przez 6 miesięcy mogą testować ją za darmo, a po pół roku, jeśli idea SaveToDate sprawdzi się w danym sklepie, będzie on zobligowany do płacenia abonamentu (49 zł co miesiąc). Pomysłodawcą aplikacji jest Jan Bazyl, polski przedsiębiorca działający w branży private equity.