2

Ekologiczna choinka

Trzeba zgodnie przyznać, że święta bez choinki to nie święta. Ale czy kupowanie drzewka jest ekologiczne? I tak, i nie. Kupowanie sztucznej choinki wiąże się z produkcją syntetycznych materiałów oraz z jej późniejszą utylizacją – choć posłuży nam pewnie przez wiele lat, zarówno jej produkcja, jak i późniejsza utylizacja nie są ekologiczne.

Podobnie rzecz ma się z żywą choinką – powinno być to przecież ekologiczne, skoro to roślina. Ale czy wycinanie drzew, które nie muszą być jeszcze ścinane jest sensowne? Nie! Jedyne, co usprawiedliwia zakup żywej choinki to zakup choinki w donicy, którą będzie można ponowie zasadzić – w ogrodzie lub na działce.

 

Choinkowa alternatywa

Na szczęście istnieją choinkowe alternatywy. Internet wręcz kipi pomysłami na samodzielnie wykonaną choinkę, która nie niszczy środowiska, jest wielorazowego użytku, zajmuje dokładnie tyle miejsca, ile chcemy na nią przeznaczyć i możemy zrobić ją tanim kosztem. Jak? Poniżej pozbierane inspiracje choinkowe! Mamy nadzieję, że coś się Wam spodoba i jeśli zdecydujecie się na taką choinkę w tym roku, pójdzie Wam to świetnie!