Madihome

Madihome – dom w 6 godzin

Czy można zbudować dom w 6 godzin? Choć brzmi to absurdalnie, okazuje się, że jest to możliwe. Mowa o domach M.A.Di, które według inżyniera, który je zaprojektował, można postawić w dokładnie 6 godzin.

Włoski projektant i architekt, Renato Vidal, postanowił odpowiedzieć na potrzeby szerokiej grupy konsumentów i zaprojektował dom M.A.Di. Choć wygląda niepozornie, taki dom jest odporny na trzęsienia ziemi i inne klęski żywiołowe. Podstawowa wersja domu jest niewielka – ma jedynie 27 metrów kwadratowych – kosztuje ok. 120 tysięcy złotych. Do postawienia domu nie są potrzebne nawet fundamenty – biorąc pod uwagę tempo prac, cenę i prostotę projektu, może się okazać, że jest to najbardziej ekonomiczny (w każdym tego słowa znaczeniu) dom!

Pojawią się pewnie zastrzeżenia – że owszem, postawić dom w 6 godzin można, ale pewnie będzie pusty. Otóż nie! I o tym pomyślano! Domy M.A.Di są wyposażone w łazienkę, przyłącza kuchenne czy nawet instalacje elektryczne.

Istnieje kilka modeli dostępnych w podstawowej wersji. Najmniejszy dom ma 27 metrów kwadratowych, największy 84 (kosztuje około 240 tysięcy złotych). W niektórych opcjach domy są też ekologiczne w 100% – na dachach montowane są panele słoneczne, a w domu instalacje umożliwiające odzysk wody.