Darmowa komunikacja miejska

Darmowa komunikacja miejska

Na polskich drogach pojawia się z każdym rokiem coraz więcej samochodów. Dzieje się tak dlatego, że auta są coraz bardziej dostępne i tańsze, a dojazd do wielu miejsc takich jak praca czy szkoła musi być łatwy i szybki. Niestety bardzo negatywnie odbija się to na środowisku.

Wiele miast w Polsce zdecydowało się na uruchomienie darmowej komunikacji miejskiej (lub przynajmniej zmieniło warunki na bardziej preferencyjne). Dzięki temu, spore grono osób, któe normalnie pojechałyby samochodem, przesiadają się do autobusu czy tramwaju. Jest to równie szybka forma transportu jak samochodem. I do tego… darmowa, co również nie pozostaje bez znaczenia.

Niestety takich miast jest wciąż zbyt mało, a władze miast na problem zatłoczonych i zanieczyszczonych miast zwracają wciąż za małą uwagę. Aktualnie darmowa komunikacja funkcjonuje w kilku polskich miastach. Rokrocznie w wielu polskich miastach organizowany jest także tak zwany Dzień bez Samochodu, gdzie wszyscy posiadacze samochodów, po okazaniu dowodu rejestracyjnego mogą jeździć samochodem za darmo.

Naszym marzeniem jest by we wszystkich mocno zmotoryzowanych miastach pojawiły się przynajmniej pojedyncze darmowe linie komunikacji miejskiej – pozwoli to znacząco ograniczyć emisję spalin. Trzymamy kciuki!