Pies w mieście

Ekologiczny pies

Choć brzmi to niewiarygodnie, posiadanie psa może być nieekologiczne. I to pod wieloma względami. Co zrobić by twój czworonożny przyjaciel i posiadanie go w domu nie przysparzało środowisku naturalnemu więcej problemów niż pożytku? Dowiesz się z naszego artykułu!

Po pierwsze – ekologiczna karma

Produkcja karmy dla zwierząt na skalę przemysłową najczęściej wiąże się z tym, że do jej produkcji używa się nieekologicznych urządzeń, tanich składników, w efekcie czego do atmosfery emitowane są szkodliwe substancje. Dla przykładu, wyprodukowanie dziennej porcji jedzenia dla psa na cały rok powoduje emisję ok 270 kg dwutlenku węgla do atmosfery! To bardzo dużo! Aby uniknąć takich nieekologicznych procederów, na półkach w sklepach zoologicznych warto sięgać po karmę ekologiczną z odpowiednimi certyfikatami i oznaczeniami. Taka karma zdecydowanie bardziej przypasuje też twojemu pupilowi – wykonana jest z ekologicznych surowców!

Po drugie – psia kupa

Psia kupa to problem stary jak świat. Rocznie pies może wydalać nawet do 100 kg „kupy”. Niestety, kupy te bardzo często lądują na trawnikach i są pozostawiane same sobie. W zasadzie, jest to dobre dla środowiska, ale bardzo nieestetyczne dla mieszkańców okolicy. Część właścicieli psów, odchody swoich pupili wrzucają w plastikowy worek i wyrzucają do kontenerów z pozostałymi odpadami. To najgorsze co można robić! Najlepszą opcją jest pakowanie kupy psa do specjalnego biodegradowalnego woreczka, który następnie należy umieścić w pojemniku przeznaczonym właśnie na psie odchody. Kupa psa w specjalnym woreczku może rozłożyć się w kilka tygodni.

Po trzecie – kosmetyki i gadżety

Wybierając niezbędne dla Twojego psa zabawki, legowiska, szampony i kosmetyki do pielęgnacji, staraj się wybierać również te ekologiczne. Wybór w sklepach zoologicznych jest ogromny. Przekonasz się, że taki ekologiczny wybór będzie lepszy nie tylko dla Ciebie i środowiska, ale i Twojego pupila!